Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Списання кредиторської заборгованості.Допоможіть з проводками!

Відправлено користувачем angie 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Отримала попередню оплату від іноземного покупця, товар відвантажено не в повному об'ємі.
Маю кредитове сальдо по рах. 362-13000,00 грн. Срок позовної давності минув. Як правильно списати безнадійну кредиторську заборгованість? Підкажіть проводки, будь ласка!
Але коли надійшли кошти була проводка
Дт 311 Кт362 то списувати мабуть треба
Дт 362 Кт 717? чи я не так розумію??


Вообще если эта предоплата была (аванс), то он должен учитываться на счете 682 по кредиту
Тогда при списании Дт 682 Кт 717, но в Вашем случае Дт 362 Кт 717 Больше проводок по списанию кредиторки не нужно, только не забудьте про НУ.
а как в налоговом учете отразить списание кредиторской/дебиторской задолженности ? (если исков, судов, т.е оснований для списания не было)
спасибо!
Основание для списание - истичения срока исковой давности, который еще надо правильно расчитать
Кредиторка в доход одназначно идет общей сумой с НДС.
Дебиторка в никуда
Quote
Alexey_Donetsk
Основание для списание - истичения срока исковой давности, который еще надо правильно расчитать
Кредиторка в доход одназначно идет общей сумой с НДС.
Дебиторка в никуда

кредиторка по події першій була відображена в ВД. Тепер треба без ПДВ відмінусувати, а з ПДВ поставити в дохід. І дійсно треба бути уважним з датою закінчення терміну позовної авності.

Quote
Alexey_Donetsk
Основание для списание - истичения срока исковой давности, который еще надо правильно расчитать
Кредиторка в доход одназначно идет общей сумой с НДС.
Дебиторка в никуда

как?
заранее спасибо!
как расчитать срок исковой давности правильно?
читати договір, що там зазначено. Якщо договору нема, то виходити з норм ЦКУ

Гала, в всё о БУ было судебное решение, в котором налгоплательщик выиграл спор, о том, что не нужно корректировать ВР. Так как у Вас действительно были расходы по договору купли/продажи. А не бесплатно получены ТМЦ или услуги. Это в кратце, по памяти. Поэтому я не сторнирую ВР.
Alexey_Donetsk, а хіба я кажу, що треба сторнувати ВВ? Кредиторки різні бувають - за покупцями (як у ситуації, що розглядається) , так і з а постачальниками (про яку написали ви). Коли покупець кинув аванс - вся сума (без ПДВ) пішла до ВД. Частину кредиторки закрили - частина залишилася. Тому суму, що залишилася (КТ 362) без ПДВ треба відмінусуватиз ВД і з ПДВ поставити до інших доходів тепер. Але так як мова іде про 362, то можливо маємо справу з експортом товарів. Тобто вся сума (бо ПДВ 0%) була відображена у ВД. ТОму зараз нічого і не треба робити.

А за протермінованим КТ 63, то я з вами цілком погоджуюся, що сторнувати вартість товарів з ВВ не треба. :-)

Galla, спасибо за консультацию. Просто не сталкивался со списанием кредиторки по авансам, поэтому слегка запутался. С вами соглашусь, только вот какой то совсем не фискальный метод))) - один раз в ВД.
Підскажіть, будь ласка, як списати кредиторську заборгованість? Які пивинні бути документи? Я ніколи з цим не сталкувалась, на підприємстві працюю 1,5 роки. Актів сверки ніяких не найшла, кошти навіть частково не виплачували, але від фірми надійшла претензія (наша вхідна дата в травні 2010р.). Підскажіть, що я маю зробити???
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00033