Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ЄРПН

Відправлено користувачем Madami 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ЄРПН
Підскажіть,яка відповідальність у продавця за несвоєчасну реєстрацію ПН в ЕР, що виникла в зв"язку з отриманням ПН через 30 днів від постачальника?
Re: ЄРПН
а в чому власне питання? Є продавець, є постачальник, а де покупець? У всіх випадках ні в продавця, ні в постачальника ПЗ не знімуть за несвоєчасну реєстрацію. А от покупець майже втратив свій ПК

Re: ЄРПН
а хіба немає відповідальності за те, що ПН , яка повинна бути зареєстрована в ЄРПН, була продавцем не зареєстрована ? думаю в такому випадку теж будуть проблеми, ПЗ не знімуть, але оштрафувати причину можуть знайти.


Re: ЄРПН
Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних і порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту і не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період. Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Re: ЄРПН
"Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних і порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення с.."

А если зарегистрировали, но пропустили срок в 20 дней??
Re: ЄРПН
скоріш за все також грозять тільки позапланові перевірки smiling smiley


Платник ПДВ здійснив операції з постачання товарів/послуг, але не зареєстрував податкову накладну по даній операції в Єдиному реєстрі податкових накладних в день її виписки. Чи можна зареєструвати зазначену накладну наступного дня і чи зберігається в такому випадку право покупця на податковий кредит?



Нагадаємо, що з 01.01.2011 р., відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Слід зазначити, що п. 11 підр. 2 р. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено, яку саме податкову накладну платники податку на додану вартість – продавці повинні реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних перед наданням її покупцеві.

Реєстрації підлягає податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:

понад 1 мільйон гривень – з 1 січня 2011 року;

понад 500 тисяч гривень – з 1 квітня 2011 року;

понад 100 тисяч гривень – з 1 липня 2011 року;

понад 10 тисяч гривень – з 1 січня 2012 року.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Якщо платник ПДВ – продавець не реєструє податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, то як покупець, так і продавець, відповідно до абз. 8–9 п. 201.10 ПКУ, матимуть такі наслідки:

– покупець не отримує права на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту;

– така навмисна/ненавмисна дія не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період;

– виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках – покупця товарів/послуг.
Re: ЄРПН
А если первое событие част.оплата 13.02.12г. (НН не зарегистрирована в ЕРНН),
второе - отгрузка 23.02.12г (НН на доплату зарег. в ЕРНН 12.03.12г.). И допустим, тихо молчать за первую налоговую накладную ,может временно никто не узнает?
Re: ЄРПН
чесно кажучи, не знаю, можливо і не помітять .

в мене є схожа ситуація, мої постачальники відвантажили товар 1.02.2012 р., оплату ми здійснили також 1.02.2012р., податкової нам не видали і не зареєстрували в ЄРПН, так як не знали що ми платники ПДВ, мали старі наші свідоцтва, а про нові якось не зауважили спитати, а ми і не нагадали самі. Так , отож, 20 календарних днів збігло 21 числа, постачальники подзвонили на гарячу лінію ДПА, там сказали що можна і пізніше ПН зареєструвати, нам надали ПН від 24.02.2012 р.Не впевнена що нам не викинуть її з ПК, але будем сподіватись на краще.
Re: ЄРПН
Quote
Madami
А если первое событие част.оплата 13.02.12г. (НН не зарегистрирована в ЕРНН),
второе - отгрузка 23.02.12г (НН на доплату зарег. в ЕРНН 12.03.12г.). И допустим, тихо молчать за первую налоговую накладную ,может временно никто не узнает?

а суми часткової передоплати підпадають під реєстрацію? Чи це імпортовані товари?

Re: ЄРПН
додаток 8 заполняйте - тогда не будет проблем с тем НК


--------------------------------------------
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей. Никколо Макиавелли

Допомога нашим бійцям на сході
Приват 4731185602392919 Есаулова Тетяна
НП, відділення №80, Київ, 063-400-3434
Re: ЄРПН
Galla,
это оказался импортный товар.
Не знаем как быть: регистрировать с опозданием, не регистрировать или заменить дату концом месяца и всё таки зарег. в ЕРНН? Инспектор по НДС не очень доброжелательная. В обязательствах покажем точно. Может какой-то лист ДПИ будет про отмену штрафов, проверок до 2 квартала 2012г. по регистрации НН в ЕР smiling smiley.
Re: ЄРПН
Madami, якщо це ви мали реєструвати - то вам все таки варто зареєструвати хоч і з запізненням.

Якщо це ваш постачальник не зареєстрував ПН датою отриманої передоплати, то у вас, щоб зберегти ПК треба тільки подавати деку разом з дод.8(скаргою)

Re: ЄРПН
Тобто "засвітитися" и попасти в чорний спиок перевірок?
Re: ЄРПН
коли ви подаєте скаргу, то перевірка у постачальника.
Ви його можете попередити,адже це його вина, що ви можете не мати ПК

Re: ЄРПН
Galla, це ми мали реєструвати - то все-таки чи варто зареєструвати хоч і з запізненням
Re: ЄРПН
Madami, не переживайте так за позапланову перевірку. Тому що будуть перевіряти тільки угоду та поставку, яка пов*язана з незареєстрованою податковою накладною. В самому гіршому випадку, ви надасте у вашу податкову завірені копії декількох документів ( набір стандартний ) та напишете пояснення. На цьому вся перевірка закінчиться. В мене вже таке було. Я виписала податкову накладну покупцю по другій події. Ніхто мене за це не оштрафував.
Re: ЄРПН
ваш покупець зацікавлений в ПК чи ні?

А ПЗ у вас в усіх випадках - чи з реєстрацією чи без. Може як варіант - на передоплату випишіть ПН з довільною (не УКТ ЗЕД) номенклатурою. Тоді по даті відгрузки ви зареєстрували 12.03 ПН тільки на залишок суми. А ви зробіть так (я мислю теоретично) - зареєструйте РК на ПН по передоплаті (14.03 буде останній день від дати відвантаження), де зазначите неправильну номенклатуру з мінусом, а правильну з плюсом. Як зареєструвати РК в єдиному реєстрі, коли ПН не була зареєстрована на форумі обговорювали (спочатку реєструєте РК, вам говориться, що немає ПН на це РК, тоді реєструєте ПН, а тоді знову РК).
Це все варто робити, якщо сума передоплати рівна 60тис з ПДВ, якщо більша, то сорі

Як наслідок - у вас виписана ПН датою передоплати незареєстрована з неправильною номенклатурою. ТОді датою відвантаження РК на цю ПН і ще одна ПН на залишок

Re: ЄРПН
Дякую за відповіді та підтримку smiling smiley
Re: ЄРПН
Подскажите, пожалуйста! Зарегистрировали ТОВ плательщиком НДС, выдали свидетельство, теперь вот пришла предополата от заказчика, нужно зарегистрировать НН в реестре, а у нас еще нет ключей. Как быть?
Re: ЄРПН
Срочно нужно покупать ключи, у нас их можно оформить в течении дня.
Re: ЄРПН
Quote
rainy_days
чесно кажучи, не знаю, можливо і не помітять .

в мене є схожа ситуація, мої постачальники відвантажили товар 1.02.2012 р., оплату ми здійснили також 1.02.2012р., податкової нам не видали і не зареєстрували в ЄРПН, так як не знали що ми платники ПДВ, мали старі наші свідоцтва, а про нові якось не зауважили спитати, а ми і не нагадали самі. Так , отож, 20 календарних днів збігло 21 числа, постачальники подзвонили на гарячу лінію ДПА, там сказали що можна і пізніше ПН зареєструвати, нам надали ПН від 24.02.2012 р.Не впевнена що нам не викинуть її з ПК, але будем сподіватись на краще.

Я думаю никто не заметит, особенно если документооборот большой, у налоговиков сейчас одновременно по 5 проверок и времени так ковыряться просто нет, у меня ни при одной провереке не проверяли первое событие и дату налоговой накладной, а если бы проверяли - то потратили бы не один месяц.
Re: ЄРПН
Что бы не плодить темы, ответьте пожайлуста, декларацию по НДС подавать по новой форме с изменениями от 10.02.12 или по старой? Как мне сказали по тел 0800500-007, ответ на вопрос в ЕБПЗ на разработке
Re: ЄРПН
По старой, новая форма применяется к декларации за март
Re: ЄРПН
інночка, большое спасибо!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035500000000011