Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

НН с 01.01.2015 и услуги

Відправлено користувачем vitvet 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 7 з 8    Сторінки: Попередні12345678Наступна
Якшо це перша подія - звичайно виписувати...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Вирішила запровадити спеціальну одиницю виміру. І ось чому ( а потім - вже і як)
Ситуація складна - автопослуги. Підбиваємо підсумки в актах за певний проміжок часу та є і разові перевезення. На протязі місяця завжди є аванси і неможливо передбачити якісь показники.

Напишу наказ, що так як обєктом оподаткування є операції з постачання послуг, а саме їх вартість, то з метою визначення сум ПДВ в госп.діяльн. запровадити одиницю виміру - операція (код 2513), яка буде використовуватись в ПН.
В актах залишу так, як пропонує 1С: послуга. На крайній випадок - послуга в своїй же "кількості"* В Декларації з ПДВ також фігурують операції (!).

В 1С у відповідні довідники (класифікатор, реалізації) завела окремі послугу з одиницею "операція", які вибираю для заповнення ПН. Акти ж роблю, як і раніше. З авансами стало дуже просто. На будь-яку першу подію - операція - в кількості 1.
1С на різні одиниці (в актах і ПН) "не ругается".

*В класифікаторі є: "кількість", "кількість пригод", "кількість будівель". Для послуг "кількість" така:1 акт = 1 кількість (або штука, хоча це більше до речей (товару) підходить).

Стосовно виміру в гривнях - це алогічно з точки зору економічного змісту (закону Д=Т) В гривні вимірюється грошовий еквівалент товару (послуги), а не сама послуга (товар)
Валентина Сергіївна есть спорные моменты

смущает приказ - зачем? разные наименования в счетах, актах и НН, и операция - 1 - на частичную оплату. но это как ваши покупатели отреагируют ....


Шановні бухгалтера порадьте - ми надаємо транспортні послуги по перевезенню вантажів, в накладній пишемо грн 2454 1, а мої деякі замовники просять ставити послуга. Що порадите?
Мій інспектор теж сказала ставити послуга, але щось сумніваюсь
У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається «послуга» Писати "послуга" повне слово а не "посл." , тоді 5.2 не заповнюєтьмя
Quote
Martabuhk
У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається «послуга» Писати "послуга" повне слово а не "посл." , тоді 5.2 не заповнюєтьмя
ВЫ считаете, что при таком заполнении НН зарегистрируется в ЕРНН?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
уже да, вопрос что будет если они эту консультацию снимут, в порядке об этом ничего не сказано
а меня и не волнует, зарегистриется ли такая НН с "полсугой". это нарушение порядка и все. но люди любят читать ЗИР!
Quote
Karmen
Шановні бухгалтера порадьте - ми надаємо транспортні послуги по перевезенню вантажів, в накладній пишемо грн 2454 1, а мої деякі замовники просять ставити послуга. Що порадите?
Мій інспектор теж сказала ставити послуга, але щось сумніваюсь

У нас тоже грузоперевозки в 5.1 - ставлю "грн", в 5.2 - 2454....хотя находила розяснение что надо писать "послуга" и код не ставить
А в варианте с грн и 2454 - кількість ставите "1"?
Логичней в графе "кількість" ставить стоимость услуги без НДС, а цена - 1, но это совсем уж непривычно, а в порядке таких подробностей теперь нет (раньше хоть "послуга/проценты" в графе "кількість" предписывали ставить).
А если предоплата 50 % - то ставить в гр.6 - 0,5 ?
Ну бред же - гривна в количестве 0,5 по цене 7500, например...
Quote
Aleksa_

Ну бред же - гривна в количестве 0,5 по цене 7500, например...

Мой покупатель именно просит так регить. Сейчас 2 часа сидели на телефоне и решали. Есть четкая предоплата 50% от акта на ремонт. Есть цена без НДС в акте и Договоре. Более того уже есть НН в декабре по старым правилам на 0,5 и определенной цене. Как я могу сейчас поставить "1" и другую цену... Короче будет : "грн" - "2454" - "0,5"
Хочу повеситься(.
Лист ДФС України від 28.01.15 № 2394/7/99-99-19-03-02-17 "Про податок на додану вартість "

02.02.2015

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.01.15 № 2394/7/99-99-19-03-02-17

ГУ ДФС в областях, місті Києві

Міжрегіональне ГУ Міндоходів -

ЦО з обслуговування великих

платників

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України у зв’язку з набранням чинності 1 січня 2015 року наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1129 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957” повідомляє.

Починаючи з 1 січня 2015 року, при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1129 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957” (далі – Порядок № 957).

Порядком № 957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складатимуться і надаватимуться виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, вказаних у графі 5 податкової накладної, додатка до податкової накладної та розрахунку коригування, у вказаних графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об’єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі – КСПОВО).

Разом з цим зазначаємо, що згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО.

У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається „послуга”, а графа 5.2 не заповнюється.

Щодо порядку заповнення графи 6 податкової накладної „кількість (об'єм, обсяг)” при постачанні послуг, повідомляємо таке.

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається „1”.

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число „0,5”.

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість. Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування під час прийняття звітності, при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.

Голова І.О. Білоус
Мне водоканал прислал зарегистрированную налоговую с ед измерения послуга и наименование товара/услуги - водопостачання та водовідведення. Хотя в счетах и актах пишут м3. В договоре на воду есть даже лимит на воду в м3 . Доказать что соответсвует первичке иесть единица измерения оказалась проблема. Хотя до этого выписывали как в актах м3. теперь не могу включит в НК такие налоговые и отказатся от их услуг нет возможности. Прошу корректировку ни в какую. Что с такими налоговыми делать?
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
Вот же ж, теперь я точно уже не знаю, что делать. Так клиенты почитают это письмо и начнется полная котовасия. confused smiley Если у меня услуги на 42 объекта, и если следовать порядку то я ставлю грн-2454- а в колонке 6 ставить 1 или 42 confused smiley confused smiley confused smiley
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
Мне водоканал прислал зарегистрированную налоговую с ед измерения послуга и наименование товара/услуги - водопостачання та водовідведення. Хотя в счетах и актах пишут м3. В договоре на воду есть даже лимит на воду в м3 . Доказать что соответсвует первичке иесть единица измерения оказалась проблема. Хотя до этого выписывали как в актах м3. теперь не могу включит в НК такие налоговые и отказатся от их услуг нет возможности. Прошу корректировку ни в какую. Что с такими налоговыми делать?
Нормы обновленного НКУ вводят ответственность покупателя, за действия или бездействия продавца.
Можно высокопарно говорить, что это противоречит Конституции,
но по факту один вопрос- что же делать?
предупредить, что из-за того, что не соответствие единиц измерения в договоре, акте и НН Вы напишите жалобу фискалам.
Да, это не даст Вам НК. Хорошее в этом то, что водоканал ждет внеплановая проверка.
И если так поступят многие, это заставит их задуматься о единицах измерения в НН

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
Apolinaria вы правильно говорите, хотя пока до Водоканала "дойдет" и он изменит "услугу" в НН - сколько то еще времени пройдет....

я бы даже предложила ставить в НК НН с "услугой" без кода. я вчера общалась с нашим арендодателем, с бух-ом его и директором. директор лично обошел всех аредаторов и под подпись спросил их, что ставить в НН - услугу без кода, грн, месяц, или свой вариант. все!!! аредаторы согласились на услугу без кода, это около 30 фирм. лично для меня будут рисовать "месяц". это полный абзац, может плюнуть я думаю...
я считаю что если услуга имеет единицу измерения, допустим охрана может выражатся 1 месяч или 28/29,30,31 к.д. или человеко/часы, аренда, может измерятся в м2, и пр. , то ставить единицу согласна классификатора и первички, а когда ее нельзя измерить , то тогда уже грн
Не могу найти в программах НН, которая с 30.01.15 действует. Кто-то нашел?
Quote
RAT
Apolinaria вы правильно говорите, хотя пока до Водоканала "дойдет" и он изменит "услугу" в НН - сколько то еще времени пройдет....

я бы даже предложила ставить в НК НН с "услугой" без кода. я вчера общалась с нашим арендодателем, с бух-ом его и директором. директор лично обошел всех аредаторов и под подпись спросил их, что ставить в НН - услугу без кода, грн, месяц, или свой вариант. все!!! аредаторы согласились на услугу без кода, это около 30 фирм. лично для меня будут рисовать "месяц". это полный абзац, может плюнуть я думаю...

все почитают налоговую smoking smiley
Сдаем в аренду помещения, предлагаю арендаторам еденицу измерения "месяц", т.к. в договоре указывается обычно ХХХ грн. в месяц. Но многие зацепились за это письмо налоговой и просят единицу "услуга". А как будем потом выкручиваться, если они уйдут раньше? Цену менять нельзя, она установлена договором, получается я окажу чать услуги и количество будет <1? С "месяцем" все смотрится натуральнее.
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
1. Если у вас в актах тоже "месяц", то клиенты ошибаются. Письмо налоговой: "если у услуги в первичке нет единицы измерения", а у вас тогда в первичке единица присутствует, т.е. все правильно.
2. Если хотите неполный месяц, но "послуга", то номенклатура называется не "оренда за лютий", а "оренда з ... по ...".
Скажите, а если мне арендодатель написал в налоговой ед. изм. м2 код 0123 объем услуги 125,681 и цена 358,22222222-это допустимо сейчас, имею ввиду столько знаков после запятой в объеме и цене? НН в данном случае выписана на предоплату, общая квадратура арендуемой площади больше.
Налоговики отвечают, что п. 3 Порядка заполнения налоговой накладной, утвержденного приказом Минфина от 22.09.2014 г. № 957 (далее — Порядок № 957), определено, что все графы налоговой накладной (далее — НН), которые имеют стоимостные показатели, заполняются в гривнях с копейками.

В то же время п. 15 Порядка № 957 предусмотрено, что графа 7 заполняется в гривнях с копейками, если иное не предусмотрено действующим законодательством.

Таким образом, стоимостные показатели НН должны содержать не более двух знаков после запятой (кроме показателя графы 7, если для него иное не предусмотрено действующим законодательством).

При этом Порядком № 957 не определено ограничение по количеству знаков, которое могут содержать после запятой количественные показатели, которые указываются в графе 6 НН, а также правила округления как стоимостных, так и количественных показателей, полученных в результате расчета.

Необходимым количеством знаков после запятой в количественном показателе считается такое количество, которого достаточно для правильного расчета стоимостного показателя в графах 8–13 НН.

Расчет стоимостного показателя, в котором в результате умножения показателей граф 6 и 7 НН получается число, в котором количество знаков после запятой превышает два, считается правильным, если с целью сокращения такого количества знаков до второго знака после запятой округление не приводит к увеличению такого знака на «1» (единицу).

Категория 101.19 Информационно-справочного ресурса «ЗІР»
Спасибо,Повитруля. Думала может быть теперь это не распростроняется на эл.НН.
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
У меня не зарегилась накладная: Помилка - строка ... Умовне позначення одиниці вимірювання (грн.) не відповідає значенню для коду (2454) із довідника КСПОВО (грн)

Что это значит?
точку уберите в грн. - а надо грн
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
Quote
s-kontur2005
точку уберите в грн. - а надо грн
спасибо
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
арендуем офис, в НН в январе нам писали кв.м, а за февраль написали м2, как правильно?
В класифікаторі м2



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: НН с 01.01.2015 и услуги
смотрю в другом классификаторе, там написано кв.м , это считается ошибкой?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 7 з 8    Сторінки: Попередні12345678Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041599999999997