Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПСБУ 7 "Основные средства" - давайте вспоминать вместе

Відправлено користувачем Ляля - Оля 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 7    Сторінки: 1234567Наступна
Уважаемые коллеги!
Судя по многочисленным вопросам по составлению декларации по прибыли, возникла идея освежить в памяти стандарты бухгалтерского учета. Предлагаю начать с наиболее часто используемых в учете.
Не вижу смысла копировать в тему весь текст ПСБУ, выберу то, что считаю наиболее важным. Приглашаю к обсуждению по вопросу применения ПСБУ в реальной жизни. Чем они нам могут помочь, на что обратить внимание, на чем заострить внимание. Ниже будет выборочно текст из ПСБУ 7 "Основные средства".
WELCOME!

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Последние изменения вступили в действие с 18.06.2015
ПСБУ 7 "Основные средства"
1. ПСБУ 7 определяет методологические основы формирования в БУ информации об основных средствах, прочих необоротных материальных активах и незавершенных капитальных инвестициях в необоротные материальные активы (далее ОС), а также раскрытие информации о них в финансовой отчетности.
2. ПСБУ 7 применяется всеми предприятими, кроме бюджетных учреждений и предприятий, составляющих отчетность по МСФО.

3. Положення (стандарт) 7 не поширюється на:

3.1. Операції з біологічними активами, які пов'язані із сільськогосподарською діяльністю та оцінені за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані витрати на місці продажу, особливості обліку яких визначаються іншими положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

3.2. Невідтворювані природні ресурси, особливості обліку яких визначаються іншими положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

3.3. Основні засоби, що утримуються з метою продажу, особливості обліку яких визначаються іншими положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

3.4. Інвестиційну нерухомість, особливості обліку якої визначаються іншими положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.


4. Термины рекомендую почитать самостоятельно, сюда писать не буду, обращу внимание только на один:
Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій; відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс - певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно; інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролюється підприємством/установою.

Якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.


5. Для цілей бухгалтерського обліку основні засоби класифікуються за такими групами:

5.1. Основні засоби

5.1.1. Земельні ділянки.

5.1.2. Капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом.

5.1.3. Будівлі, споруди та передавальні пристрої.

5.1.4. Машини та обладнання.

5.1.5. Транспортні засоби.

5.1.6. Інструменти, прилади, інвентар (меблі).

5.1.7. Тварини.

5.1.8. Багаторічні насадження.

5.1.9. Інші основні засоби.

5.2. Інші необоротні матеріальні активи

5.2.1. Бібліотечні фонди.

5.2.2. Малоцінні необоротні матеріальні активи.

5.2.3. Тимчасові (нетитульні) споруди.

5.2.4. Природні ресурси.

5.2.5. Інвентарна тара.

5.2.6. Предмети прокату.

5.2.7. Інші необоротні матеріальні активи.


Підприємства можуть установлювати вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів.

6. Об'єкт основних засобів визнається активом, якщо існує імовірність того, що підприємство/установа отримає в майбутньому економічні вигоди від його використання та вартість його може бути достовірно визначена.

7. Придбані (створені) основні засоби зараховуються на баланс підприємства/установи за первісною вартістю. Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів.

8. Первісна вартість об'єкта основних засобів складається з таких витрат:

суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);

реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються в зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів;

суми ввізного мита;

суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству/установі);

витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;

витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;

інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Фінансові витрати не включаються до первісної вартості основних засобів, придбаних (створених) повністю або частково за рахунок запозичень (за винятком фінансових витрат, які включаються до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 31 "Фінансові витрати").


Первоначальная стоимость ОС определяется согласно п. 9 - 13 ПСБУ. Еслибудет жедание, рассмотрим в обсуждении ниже.

14. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта. Залишкова вартість основних засобів зменшується у зв'язку з частковою ліквідацією об'єкта основних засобів.
т.е. первоначальная стоимость увеличивается на сумму, например, модернизации ОС или капитального ремонта. Затраты на текущие ремонты, которые поддерживают ОС в технически исправном состоянии, относятся на затраты периода.

Переоцінка основних засобів

16. Підприємство/установа може переоцінювати об'єкт основних засобів, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу. У разі переоцінки об'єкта основних засобів на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об'єктів групи основних засобів, до якої належить цей об'єкт.


Если эта тема будет интересна, рассмотрим ниже в обсуждениях.

Амортизація основних засобів
22. Об'єктом амортизації є вартість, яка амортизується (окрім вартості земельних ділянок, природних ресурсів і капітальних інвестицій).
23. Нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється підприємством/установою (у розпорядчому акті) при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.
24. При визначенні строку корисного використання (експлуатації) слід ураховувати:
очікуване використання об'єкта підприємством/установою з урахуванням його потужності або продуктивності;
фізичний та моральний знос, що передбачається;
правові або інші обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.


25. Строк корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів переглядається в разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання.

Амортизація об'єкта основних засобів нараховується, виходячи з нового строку корисного використання, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корисного використання.

26. Амортизація основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів) нараховується із застосуванням таких методів:

1) прямолінійного, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів;

2) зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації. Річна норма амортизації (у відсотках) обчислюється як різниця між одиницею та результатом кореня ступеня кількості років корисного використання об'єкта з результату від ділення ліквідаційної вартості об'єкта на його первісну вартість;

3) прискореного зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації, яка обчислюється, виходячи із строку корисного використання об'єкта, і подвоюється;

4) кумулятивного, за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується, та кумулятивного коефіцієнта. Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця строку корисного використання об'єкта основних засобів, на суму числа років його корисного використання;

5) виробничого, за яким місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) з використанням об'єкта основних засобів.

Нарахування амортизації може здійснюватися з урахуванням мінімально допустимих строків корисного використання основних засобів, встановлених податковим законодавством (крім випадку застосування виробничого методу).


27. Амортизація об'єктів, зазначених у підпункті 5.2 пункту 5 Положення (стандарту) 7, нараховується за методами, що наведені в підпунктах 1 і 5 пункту 26 Положення (стандарту) 7. Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів може нараховуватися у першому місяці використання об'єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об'єкта 100 відсотків його вартості.

28. Метод амортизації обирається підприємством самостійно з урахуванням очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання.

Метод амортизації об'єкта основних засобів переглядається у разі зміни очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання. Нарахування амортизації за новим методом починається з місяця, наступного за місяцем прийняття рішення про зміну методу амортизації.

29. Нарахування амортизації проводиться щомісячно.

Місячна сума амортизації при застосуванні прямолінійного методу визначається діленням річної суми амортизації на 12. Місячна сума амортизації при застосуванні методів зменшення залишкової вартості, прискореного зменшення залишкової вартості та кумулятивного визначається діленням суми амортизації за повний рік корисного використання на 12.
Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання. Нарахування амортизації при застосуванні виробничого методу починається з дати, що настає за датою, на яку об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.
Нарахування амортизації припиняється, починаючи з місяця, наступного за місяцем вибуття об'єкта основних засобів, переведення його на реконструкцію, модернізацію, добудову, дообладнання, консервацію. Нарахування амортизації при застосуванні виробничого методу амортизації припиняється з дати, що настає за датою вибуття об'єкта основних засобів.

30. Суму нарахованої амортизації всі підприємства/установи відображають збільшенням суми витрат підприємства/установи і зносу основних засобів.
...
Зменшення корисності основних засобів
31. Втрати від зменшення корисності об'єктів основних засобів включаються до складу витрат звітного періоду із збільшенням у балансі суми зносу основних засобів, а щодо об'єктів основних засобів, відображених в обліку за переоціненою вартістю, - відображаються у порядку, передбаченому абзацом другим пункту 20 Положення (стандарту) 7.

32. Сума вигід від відновлення корисності об'єкта основних засобів, визнана відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 28 "Зменшення корисності активів", ..., відображається визнанням доходу з одночасним зменшенням суми зносу об'єкта основних засобів. Вигоди від відновлення корисності об'єктів основних засобів, відображених в обліку за переоціненою вартістю, відображаються у порядку, передбаченому абзацом першим пункту 20 Положення (стандарту) 7.

Вибуття основних засобів
33. Об'єкт основних засобів вилучається з активів (списується з балансу) у разі його вибуття внаслідок безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом.
34. Фінансовий результат від вибуття об'єктів основних засобів визначається вирахуванням з доходу від вибуття основних засобів їх залишкової вартості, непрямих податків і витрат, пов'язаних з вибуттям основних засобів.
...
35. У разі часткової ліквідації об'єкта основних засобів його первісна (переоцінена) вартість та знос зменшуються відповідно на суму первісної (переоціненої) вартості та зносу ліквідованої частини об'єкта.
С раскрытием информации в примечаниях к финансовой отчетности, думаю, особых проблем не должно возникать.
Особливості бухгалтерського обліку основних засобів установами
В п.40 приведена классификация прочих необоротных МА, в числе которых
40.3. Малоцінні необоротні матеріальні активи;
Установи зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети вартістю (без податку на додану вартість), що не перевищує 1000 гривень.
...
45. Амортизацію основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів) установи нараховують із застосуванням прямолінійного методу.
46. Амортизація необоротних матеріальних активів, зазначених у пункті 40 Положення (стандарту) 7, нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) унаслідок невідповідності критеріям визнання активом або нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 100 відсотків його первісної вартості.

Переоцінка таких необоротних матеріальних активів, що перебувають у використанні (експлуатації), не проводиться.

...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
много получилось, но, как говорится, из песни слов не выкинешь, хоть я кое-что и убирала....

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


Админы, перенесите, плз, тему на Бухгалтерский.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Подпишусь на темку.

-----------------------------------------------------------
Я люблю тебя, жизнь, и надеюсь, что это взаимно! smiling smiley

Если каждый человек сделал счастливым хотя бы одного - себя, мир был бы полон счастливыми людьми!
І я тож - цікаво)))



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
а поговорить?? smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
А про шо прєдлагаєш - з докУмєнтом хіба поспориш)))



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
вот ни у кого даже вопросов не возникает smiling smiley
надеюсь, кто-то читает, что я там наковыряла smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Урок обліку ОЗ-1:

Запам'ятайте, будь-який матеріальний обєкт, який планується використовувати в госпдіяльності, класифікується, перш за все, не за ціною придбання, а за очікуваним строком корисного використання. Якщо цей строк більше року, то це необоротні активи, акщо менше - оборотні. Оборотні списуються на витрати при передачі в експлуатацію (до оборотних відносяться зокрема МШП, сировина, матеріали).
З цього слідують такі тези:
1. МНМА - це майже те ж, що й основні засоби, але трохи дешевше. Критерій розмежування МНМА і ОЗ підприємство встановлює самостійно, але і те, і друге, очікується використовувати більше року.
2. Виокремлення МНМА робиться просто для простоти обліку. Для них встановлюються спрощені методи амортизації. Зараз, з огляду на норми ПКУ, доцільним є лише один метод - нарахування 100% амортизації при передачі в експлуатації.
3. Навіть повністю замортизовані МНМА відображаються в балансі в статті Основні засоби: наводиться і первісна вартість, і 100% знос. На підсумок балансу це не впливає.
4. Поняття МШП в експлуатації немає вже 16 років. Те, що очікується використаовувати менше року, незалежно від вартості, списується на витрати одразу при передачі в експлуатації, і більше в бухобліку не рахується і в фінзвітності не відображається.
5. Наведене стосуєтсья всіх об"єктів матеріального світу, що беруть участь у процесі госп.діяльності.
Поняття МШП в експлуатації немає вже 16 років....eye popping smiley это я сколько лет уже работаю ??? потому как хорошооо помню мшп в експуатации...капець шо робыться...

Quote
Поняття МШП в експлуатації немає вже 16 років. Те, що очікується використаовувати менше року, незалежно від вартості, списується на витрати одразу при передачі в експлуатації, і більше в бухобліку не рахується і в фінзвітності не відображається.
хммм.... я бы вот сказала, что после списания числится в количественном учете. А после фактического списания уже и оттуда списывается. Да, в отчетности не отражается. Но вот в карточках-то учета этих самых МШП в эксплуатации оно ж учитывается. Это если вспомнить про те формы первички

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Котег, а вот в ПСБУ вот эта граница стоимости в 1000 грн.... это как понимать?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
что-то пропустила по МШП?
так а карточки ведь никто не отменял, как списывают с баланса в работу такие материалы?
да и спецодежа ведется как МШП.
а счет 22 тоже исчез?
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
что-то пропустила по МШП?
так а карточки ведь никто не отменял, как списывают с баланса в работу такие материалы?
да и спецодежа ведется как МШП.
а счет 22 тоже исчез?
нет ,смысл в том, что раньше был 221 и 222 (в эскплуатации). А сейчас используется только 221. При вводе в эксплуатацию МБП сразу списывается. и в балансе МБП в эксплуатации не отражается.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
то я неправильно поняла ото Поняття МШП в експлуатації немає вже 16 років.
понятие МШП есть, вот нету понятия МШП в эксплуатации.
а я сразу подумала что такого понятия вообще уже нет. grinning smiley
Вот я же говорю, что сейчас очень стали важны первичные бухгалтерские документы и те, что налоговики не признают первичными.
Достаточно ли для признания расходов только акта списания, нужны ли первичка и какая на передачу, так сказать, малоценки, материально ответственному лицу или тому, кто ею пользуется ? По ОС тоже вопрос - какие документы распечатывать при постановке на учет, можно ли как то адаптировать типовые формы, которые черезчур громоздки, по амартизации какие формы нужно распечатать и подшить. Ну и еще для меня интересен вопрос - когда предприятие маленькое, без выраженной, так сказать, строгой структуры - кто подписывает все вот эти документы, обязательно ли создавать комиссию для подписания актов списания, если на предприятии малое количество людей. Вот где это все прописано и чем регламентируется ?
Причем это вопрос, не только для этого стандарта.
Здравствуйте. А вот хочется услышать мнение - согласно НКУ - п.14.1.138 - "основні засоби - це матеріальні активи, вартість яких перевищує 6000.00 грн", следует вывод, что остальное все МНМА? Я думаю "оговорить" это все в учетной политике и с 2016 года, все что до 6000 грн кидать на 100% амортизацию. Кто как думает?
я что бы потом не делать изменения в приказе, прописала, что стоимость ОС берется по пункту НКУ, ну если они опять будут менять эту вартисть, ну и когда пишется приказ задним числом не выискивать изменения этой стоимости ....
Та вроде ж мораторий объявили на 3 года на изменения в НКУwinking smiley
ржунимагу....Вы верите в их мораторий ?
Quote
TamiA
Вот я же говорю, что сейчас очень стали важны первичные бухгалтерские документы и те, что налоговики не признают первичными.
Достаточно ли для признания расходов только акта списания, нужны ли первичка и какая на передачу, так сказать, малоценки, материально ответственному лицу или тому, кто ею пользуется ? По ОС тоже вопрос - какие документы распечатывать при постановке на учет, можно ли как то адаптировать типовые формы, которые черезчур громоздки, по амартизации какие формы нужно распечатать и подшить. Ну и еще для меня интересен вопрос - когда предприятие маленькое, без выраженной, так сказать, строгой структуры - кто подписывает все вот эти документы, обязательно ли создавать комиссию для подписания актов списания, если на предприятии малое количество людей. Вот где это все прописано и чем регламентируется ?
Причем это вопрос, не только для этого стандарта.
первичка нужна в любом случае. Все формы есть утвержденные. Малые сами определяют какими регистрами они пользуются. Я, например, распечатываю обороты счета за год по типу журналов-ордеров. Все регулируется в учетной политике. НА данном этапе дял нас Приказ об УП очень важен.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Ну формы то утверждены, но вот каких достаточно для признания расходов, достаточно только того, что сам пропишешь в приказе ?
И где можно посмотреть весь перечень утвержденных форм ?
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2005 р. N 14/1-2-25/102

Щодо надання роз'яснення стосовно застосування типових форм первинного обліку

На запит <...> щодо надання роз'яснення стосовно застосування типових форм первинного обліку Держкомстат повідомляє.

Відповідно до Інструкції щодо застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.99 р. N 291, зі змінами та доповненнями, вартість малоцінних необоротних матеріальних активів підприємством відображається за субрахунком 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи". Інформація про наявність та рух малоцінних і швидкозношуваних предметів, які відносяться до складу запасів, обліковується за рахунком 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети".

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підприємство самостійно визначає облікову політику, а також розробляє систему і форми внутрішньогосподарського обліку, звітності і контролю господарських операцій.

Враховуючи наведене вище, слід зазначити, що для відображення господарських операцій підприємство може використовувати як відповідні типові форми первинного обліку, так й інші первинні документи, що фіксують факти здійснення цих операцій.

Так, зокрема для обліку малоцінних необоротних матеріальних активів, які включаються до складу основних засобів, підприємствам рекомендується застосовувати типові форми обліку основних засобів, затверджені наказом Мінстату від 29.12.95 р. N 352 - ф. N ОЗ-1, ф. N ОЗ-3, ф. N ОЗ-6; для відображення в обліку господарських операцій щодо наявності та руху малоцінних і швидкозношуваних предметів, які відносяться до складу запасів, - типові форми первинного обліку, затверджені наказом Мінстату від 22.05.96 р. N 145 - ф. N МШ-4, ф. N МШ-5, ф. N МШ-8.
 
Голова Комітету 
О. Осауленко 


Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 4, 23 січня 2006 р.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
подпишусь на тему

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 7    Сторінки: 1234567Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054499999999999