Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ПСБУ 7 "Основные средства" - давайте вспоминать вместе

Відправлено користувачем Ляля - Оля 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 7    Сторінки: Попередні1234567Наступна
и я подпишусь на темку, оч.познавательно )


Quote
Ляля - Оля
Quote
Гость
Quote
Ляля - Оля
діють до 01.01.2015 р.
ниже уже не дочитала, так, что мы теперь сами можем установить, что МНМА до 6000 грн
а мбп?
можем установить, что ОС, например, от 6 тыс, МНМА - цена ниже 6 тыс, срок службы больше года, МБП - цена ниже 6 тыс, срок службы менее года
. Мбп цена не имеет значение. Мбп может быть и 240 тыс, если срок службы меньше года, то сразу на затраты
Quote
Гость
Quote
Ляля - Оля
діють до 01.01.2015 р.
ниже уже не дочитала, так, что мы теперь сами можем установить, что МНМА до 6000 грн
а мбп?
почитайте внимательно, я тут вышк в теме писал
А на какой счет оприходовать печать? Как МНМА? Она же больше года служит
А это материальный актив, он выгоды приносит?
Quote
Котег :-)
А это материальный актив, он выгоды приносит?
Тогда я теряюсь в догадках.
И я хочу. Ооочень не люблю возиться с ОС (
Quote
Котег :-)
А это материальный актив, он выгоды приносит?
без нее никаких выгод не будет smiling smiley

я не приходую печать, списываю на расходы сразу...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
а если бы приходовала, то на 22 и при вводе в эксплуатацию - списание с бланса...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Спасибо Ляля-Оля. Спишу и я на затраты
Коллеги, подскажите, я растерялась. Очень прошу помогите разобраться.

О себе: Платник податку на прибуток, які коригують бухфінрезультат за р. ІІІ ПКУ, тобто з податковими різницями.


Купили два планшета, стоимость каждого 5499,00 - куда их отнести?
раньше относила на 112, а теперь на какой?, если отнесу на 112- то я так понимаю их и амортизацію 100% прийдеться снять "податковими різницями" в 1 квартале и увеличить налог на прибыль, но эти планшети для работы- мы на них доход зарабатываем.
В приказе УП- ОЗ= с 6000,00; МНМА (был 112)= до 6000,00 со сроком больше года; до 6000,00 меньше года в МШП

Осталось 10 дней до конца квартала, а я не могу понять, как мне быть, пожалуйста ПОМОГИТЕ!!!!

Случайно прочитала эту статью и растерялась

[www.dt-kt.com]

ну понятно, что вместо 2500 подрозумеваем 6000

Із 1 січня 2015 р. усі платники податку на прибуток не ведуть податкового обліку таких об’єктів (незважаючи на те, коли їх ввели в експлуатацію — до чи після цієї дати). Відповідно, за ними:

1) т.зв. податкові різниці не виникають і бух-фінрезультату не коригують;

2) орієнтуються на бухоблікові правила й суми.

Тепер пояснимо такий оптимістичний умовивід окремо для кожної з двох категорій платників податку на прибуток. Адже залежно від розміру бухдоходу за результатами звітного року ви можете опинитися в будь-якій із них.

Платники податку на прибуток, які коригують бухфінрезультат за р. ІІІ ПКУ.

Насамперед нагадаємо, що з метою податкового обліку під податковою малоцінною прийнято розуміти необоротні матеріальні активи, первісна вартість яких не перевищує 2500 грн. Такі об’єкти не є основними засобами (далі — ОЗ) у розумінні пп. 14.1.138 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Причому незалежно від вартісної межі малоцінності, установленої для бухобліку в наказі про облікову політику, тобто визначеної для ідентифікації в бухобліку серед бухОЗ т.зв. малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА), які обліковують на однойменному субрахунку 112.

При цьому з 1 січня 2015 р. в оновлених р. 111 і підрозділі 4 р. XX ПКУ немає жодних спеціальних, у т.ч. ” перехідних”, правил обліку податкової малоцінки. Більше того, за чинними нормами ст. 138 ПКУ в частині необоротних матеріальних активів податкові різниці можуть виникати тільки за 03. Але податкова малоцінна, як ми з’ясували, такими не вважається.

Тому податкові різниці за нею не з’являються в принципі.

Об’єкти “перехідної” податкової малоцінки (тобто необоротні матактиви вартістю не більше 2500 грн) продовжують обліковувати в бухобліку на відповідних субрахунках обліку ОЗ. Тому якщо бухгалтерський критерій малоцінності також дорівнює 2500 грн (або вищий за цю суму), то такі об’єкти значаться на субрахунку 112. А якщо менше 2500 грн (або не встановлено) — то й на інших субрахунках обліку бухгалтерських 03. Суми бухоблікової амортизації податкової малоцінки, визначеної за методом, обраним у наказі про облікову політику, включають до бухвитрат згідно з П(С)БО 16 “Витрати” (якщо такі активи не були повністю замортизовані до 01.01.15 р.). Тобто вони прямо (без будь-яких коригувань) впливають на бухфінрезультат до оподаткування з фінзвітності, а отже, і на об’єкт обкладення податком на прибуток таких коригованих платників. Утім це справедливо й для обліку податкової малоцінки, придбаної після 01.01.15 р.

Підсумуємо: у ПКУ не передбачено будь-яких особливостей обліку податкової малоцінки. Стосовно таких активів податкові різниці не виникають, тому платники орієнтуються суто на бухоблікові правила та показники. Важливо, що цей висновок стосується не тільки амортизації податкової малоцінки, але й будь-яких інших операцій із такими об’єктами. Наприклад, ремонту та поліпшення, продажу або ліквідації. У всьому рівняємося на бухоблік!

Ураховуючи таку ситуацію, з точки зору облікових трудовитрат ідеально, якщо в наказі про облікову політику підприємства зафіксовано єдиний бухкритерій малоцінності — 2500 грн. Тоді на субрахунок 112 потраплятимуть лише об’єкти податкової малоцінки (вони ж у цілях бухобліку ОЗ — МНМА).

Якщо такцй критерій вищий, усі об’єкти із зазначеного субрахунку доведеться пропустити через “сито 2500 грн Те, що не дорожче цієї суми, — податкова малоцінка, за якою не виникають податкові різниці. Інші об’єкти — податкові 03 із усіма особливостями податкового обліку, передбаченими ст. 138 і п. 11 підрозділу 4 р. XX ПКУ (ще раз нагадаємо: ці особливості стосуються лише платників, які коригують бухфінрезультат). Щоправда, не зовсім зрозуміло, як стосовно таких ОЗ (тобто об’єктів із вартістю більше 2500 грн, але менше бухкритерію малоцінності) правильно нараховувати податкову амортизацію, якщо в бухобліку їх як МНМА амортизують методом “50%/50%” або “100%”. Адже згідно з пп. 138.3.1 ПКУ розрахунок податкової амортизації 03 здійснюють згідно з П(С)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень із пп.пп. 14.1.138, 138.3.2 — 138.3.4 ПКУ. При цьому використовують методи амортизації, передбачені П(С)БО (крім виробничого). Зрозуміло, що вдало поєднати бухметод “50%/50%” або “100%” з таким податковим феноменом, як мінімально допустимі терміни амортизації (пп. 138.3.3 ПКУ), навряд чи вдасться. Тому, можливо, у такому випадку податківці запропонують амортизувати один і той самий об’єкт у бухгалтерському та податковому обліку різними методами.

І хоча сьогодні 2500 грн для бухоблікового критерію малоцінності не так уже й багато (достатньо згадати про падіння курсу гривні та інфляцію), усе одно добряче подумайте, чи відходити від цієї межі в бухобліку.

До речі, Мінфін розглядає цей бухкритерій малоцінності як елемент облікових оцінок. Він констатує, що в разі його перегляду не потрібно перегруповувати наявні об’єкти 03 і коригувати бухоблікові показники минулих періодів. Тож зміна критерію малоцінності з метою бухобліку не буде для підприємства болючою. А в податковому обліку для класифікації 03 у будь-якому випадку орієнтуємося на 2500 грн (пп. 14.1.138 ПКУ).

Важливо врахувати й те, що платнику вигідно амортизувати в бухобліку МНМА саме методом “50%/50%” або “100%” (а не прямолінійним або виробничим — п. 27 П(С)БО 7 “Основні засоби”). Адже “швидка” бухамор- тизація податкової малоцінки зменшить бух- фінрезультат, а отже, і об’єкт оподаткування. Обраний метод амортизації також закріпіть у наказі про облікову політику.

Платники податку на прибуток, які не коригують бухфінрезультату за р. III ПКУ.

З 01.01.15 р. вони також не ведуть податкового обліку необоротних активів, у т.ч. податкової малоцінки. У питаннях оподаткування прибутку для них, серед іншого, більше не актуальне й податкове визначення 03 із пп. 14.1.138 ПКУ що містить обговорювану вартісну межу 2500 грн. Такі платники орієнтуються суто на бухобліковий фінрезультат (пп. 134.1.1 ПКУ). Тобто нині їх провідною зіркою для класифікації та обліку будь-яких госпоперацій із 03 (у т.ч. МНМА) стали канони бухгалтерського обліку (зокрема П(С)БО 7).

Таким чином, із 01.01.15 р. ці платники можуть реально впливати на податковий результат через бухоблікові альтернативи. У першу чергу на думку спадає обгрунтоване підвищення бухгалтерського критерію малоцінності необоротних активів, а також застосування до МНМА методів амортизації “50%/50%” або “100%” (а не прямолінійного або виробничого). Подібні заходи забезпечать збільшення сум бухамортизації, а отже, зменшать фінрезультат і оподатковуваний прибуток.
"Купили два планшета, стоимость каждого 5499,00 - куда их отнести?
раньше относила на 112, а теперь на какой?, если отнесу на 112- то я так понимаю их и амортизацію 100% прийдеться снять "податковими різницями" в 1 квартале и увеличить налог на прибыль, но эти планшети для работы- мы на них доход зарабатываем." Почему Вы так решили? В выложеной вами же статье, да и в НКУ действующем нет корректировок на стоимость малоценки.А ваши планшеты как раз по цене попадают в малоценку на 112, в т.ч. по УП.

Вообще не понятна причина вашей "запутанности".
нет корректировок на сумму малоценки. хотя и амортизация ихняя по НКУ непонятна ))
Quote
Котег :-)
нет корректировок на сумму малоценки. хотя и амортизация ихняя по НКУ непонятна ))


Вот это мне и не понятно, если износ по 112, согласно п. 138 ПКУ нельзя относить в налоговом учете, но в бух.учете он все равно есть, а корректировать на МНМА не надо - то какой-то бред получается, в фин.резе его надо показать, а в деке не откорректировав - ерунда будет, или я что-то не правильно понимаю? но ведь по новым правилам они между собой должны "плясать"!
P.S.
Ведь для того же эти корректировки и придумали!
че эта нельзя износ по 112???

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля
че эта нельзя износ по 112???
нету такого
Quote
Котег :-)
нет корректировок на сумму малоценки. хотя и амортизация ихняя по НКУ непонятна ))
Чего не понятна то? НУ = БУ. Ст 138 только ОС и НМА по разницам в амортизации регламентирует. Малоценка там не описывается, кроме как в в таблице по минимальным срокам использования. Ну а что не запрещено и существует в БУ, то разрешено. Разве нет?
Спасибо всем! Все равно ничего "не дошло", ясно, что ни у кого нет дохода больше 20 млн. и никто не столкнулся с корректировками. Спасибо и на том!
так что корректировки? механизм налогового учета по МНМА не ясен. самого понятия МНМА в НКУ нету. В 138й статье оно в составе ОС, соответственно должно быть больше 6000 и больше года (по ст. 14).
а у 99% предприятий предел для МНМА в бухучете - 6000 или меньше.
То есть эта задача не имеет решения с точки зрения нормальной логики. И эта проблема перетекает в кодексе из редакции в редакцию.
Получается, что амортизация объектов до 6000 попадает в бухучете в затраты в составе себестоимости или затрат периода без корректировок. Но нужно ли показывать МНМА в додатках РИ и АМ к текущей деке - непонятно. Как не понятно и как ложатся в учете для целей налога на прибыль прочие методы амортизации МНМА, кроме 100-процентного
Вот, в тему:

Налоговики признают, что в отличие от правил бухучета, в налоговом учете к МНМА относятся активы стоимостью не более 6000 грн и сроком полезного использования не более одного года (до 01.09.2015 г.– 2500 грн) (пп. 14.1.138 НКУ).

А поскольку для целей налога на прибыль МНМА не относятся к основным средствам, то и разницы, которые определяются в соответствии со ст. 138 НКУ, за такими активами у плательщика не возникают.

Письмо ГФСУ от 05.02.2016 г. № 2457/6/99-99-19-02-02-15.

 
Quote
Kuzya
Вот, в тему:

Налоговики признают, что в отличие от правил бухучета, в налоговом учете к МНМА относятся активы стоимостью не более 6000 грн и сроком полезного использования не более одного года (до 01.09.2015 г.– 2500 грн) (пп. 14.1.138 НКУ).

А поскольку для целей налога на прибыль МНМА не относятся к основным средствам, то и разницы, которые определяются в соответствии со ст. 138 НКУ, за такими активами у плательщика не возникают.

Письмо ГФСУ от 05.02.2016 г. № 2457/6/99-99-19-02-02-15.

 

Спасибо
В статье 14.1.138 написано определение "основних засобів", а в ст. 138 уже речь идет о "необоротні активи", которые включают в себя :
1) основні засоби
2) інші необоротні активи ( к которым относят среди прочего и МНМА)

В таблице: 138.3.3. Мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів:

Получается, что нет ошибки в НКУ?
Просто нет определения что такое МНМА. Но по логике інші необоротні активи - то, что не является "основними засобами"
Quote
Natka0239
"Такие документы представляются вместе с налоговой декларацией по НДС за отчетный период, в котором возникают такие обстоятельства и осуществляется ликвидация основных средств."

Если не доначислять НО то вместе с декларацией НДС нужно подать доки на списание ОС? Кто-то подает?
Сегодня получила ответ от ВОБУ на вопрос о документе о ликвидации ОС, так написали что это документ ОЗ-3.
еще есть письмо налоговой [www.profiwins.com.ua]
но меня смущает в ответе ВОБУ что вместе с декларацией должна подать акт ОЗ-3.
Но в кодексе такого не нахожу.
В кодексе написано
189.9. У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

{Пункт 189.9 статті 189 в редакції Закону № 3609-VI від 07.07.2011}

Считаю что может подать при проведении проверки НДС.
Не указано в кодексе что вместе с декларацией.
Продажа ОС -здание бал. стоим. 32000,00 грн физ. лицу какие последствия по налогам?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 7    Сторінки: Попередні1234567Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054500000000002