Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Туризм

Відправлено користувачем Лика_ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 4 з 20    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
Re: Туризм
Как правильно турагенту закрывать акт с туристом.?По дате получения средств от туриста или по окончании тура и закрытии акта с туроператором?
Re: Туризм
Думаю, что по окончанию тура - получение денег, это первое событие и самого факта предоставления услуг еще не произошло. Турист может и передумать до поездки, к чему тогда акт, подписаный датой получения денег...
Re: Туризм
Закрывать датой подписания акта с туроператором?


Re: Туризм
я закрываю датой возвращения туриста. Туроператоры все по разному закрывают акты, иногда 1 за квартал и это не совпадает с датой возврата туриста с отдыха.
Re: Туризм
А турагент разве оказывает услуги туристу?
Я всегда считала , что он действует по поручению туроператораsmiling smiley и помогает ему продавать турпродукт.
Re: Туризм
Если мы выступали как агенты, то акт закрывала датой передачи документов туристу (аргументировала тем, что услуги туристу будет оказывать оператор, а мои посреднические услуги уже закончились). Если выступали как оператор, то закрывала датой начала тура или датой окончания (это если тур попадал на разные кварталы (например турист выезжал в конце июня, а возвращался в июле) (смотрела на финрез). Но это по старому Закону. Сейчас все поменялось и на семинаре говорили, что акт закрывается датой возврата, а вообще если выстапаем как агенты, то дата акта, это дата закрытия тура оператором. Но до конца я еще не разобралась.
Re: Туризм
А вот интересный вопрос про ПДВ входящее.
Если мы туроператоры- ПДВ облагаем маржу.
Маржу считаем от суммы уплаченой готелю или суммы уплаченой, но без ПДВ?
Re: Туризм
Не совсем поняла. Как это уплоченной без ПДВ? Вы имеете ввиду внутренний туризм?
Re: Туризм
Да, внутренний. Берем деньги от туриста. Заказываем ему трансфер-готель-питание.
Все покупаем с ПДВ.
Формируем турпродукт и продаем.
Обложению ПДВ подлежит маржа, т.е. разница.
А вот при ее подсчете минусуем уплаченную сумму (с ПДВ) 10 000 или минусуем уплаченную без ПДВ?
(8333,33)?
Re: Туризм
Мы по внутреннему туризму не работаем. Но, на семинаре рассказывали, что нужно смотреть на договор с отелем ( в Вашем случае), он прямой или посреднический. От этого зависит и база. А вообще в ст.207 много несостыковок. В любом случае по въездному и внутреннему туризму работает статья 207.5. А там идет речь о базе без налога.
Re: Туризм
Вы не в налоговой работаете? smiling smiley (ШУЧУ!)winking smiley
Ответ очень похож.

207.5. Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку), та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги.

Договора с готелями и транспортиниками прямые!

Купили за 10 000 (с ПДВ), продали за 12000.
Облагаем ПДВ 2000 или 3667?
Re: Туризм
smiling smiley Неееее.
Я даже не знаю что Вам и сказать, просто боюсь ошибиться. Может отзовутся операторы по внутреннему туризму, я думаю, у них эта операция уже отлажена.
Re: Туризм
Если мы турагеты. Стоимость тура 10000,00 Продали туристу 12000,00 Наша комиссия 2000,00 . Как мы начисляем НДС (база 1666,67 НДС 333,33) или (база -2000,00 НДС- 400,00)
Re: Туризм
тут еще возникает ситуация ( купили с НДС или без НДС) , ноу Вас я так понимаю что без НДС покупка от оператора:
12000-10000=2000 в т.ч. НДС 333,33,
А вот если есть в составе 12000 НДС....вот тут ситуация совсем веселая - как написано в №27 ВОБУ - с чем я категорически не согласна
10000 ( в т.ч. НДС 1000,00 грн.)
тогда 12000-9000=3000 в т.ч. НДС 500,00 грн.
хотя фактически вознаграждение мое 2000, НДС я плачу с 3000,00 . Т.е. как я понимаю я почему то облагаю НДС еще и сумму НДС уплаченную туроператором в составе его стоимости...

Теперь сижу и не знаю что делать с НДС т.к. работать мне становиться вообще не рентабельно - по крайней мере с украинскими турпродуктами
Re: Туризм
В ВОБУ статья мне совершенно не понравилась. Только еще больше запутала.

Вот я про эти случаи и пытаюсь тут дискуссировать.
Одно дело, если вы включаете потом полученныую НН в кредит и сторнируете лишние показанные обязательства таким образом.
А если , как вытекает из ВОБУ, это делать нельзя?
Re: Туризм
в том то и дело...что кредита у нас от оператора нет.
Re: Туризм
А выгодно ли быть турагенту на едином 10 % налоге без НДС?
Re: Туризм
Начинаем считать Доходы и Расходы по-новому. У кого какие есть мысли по учету валюты? Например отправили валюту за рубеж в апреле по курсу 11,5 грн/евро. Туристы едут в тур в мае, и курс уже 12,0 грн/евро. Когда признаем Расходы, по какому курсу?
Я думаю, что Расходы должны признать по дате Доходов (т.е. маем), а вот по какому курсу - что-то не уверена.
Re: Туризм
У меня вопрос о доходах и расходах по старому ( за 1й квартал). Можно ли включать Роялти в расходы в Декларации на прибыль??????
Re: Туризм
У меня вопрос о доходах и расходах по старому ( за 1й квартал). Можно ли включать Роялти в расходы в Декларации на прибыль?????? Мы турагенты - платим роялти своему туроператору.
Re: Туризм
Quote
Luna-Mila
Начинаем считать Доходы и Расходы по-новому. У кого какие есть мысли по учету валюты? Например отправили валюту за рубеж в апреле по курсу 11,5 грн/евро. Туристы едут в тур в мае, и курс уже 12,0 грн/евро. Когда признаем Расходы, по какому курсу?
Я думаю, что Расходы должны признать по дате Доходов (т.е. маем), а вот по какому курсу - что-то не уверена.

на семинаре сказали, что по курсу фактического расхода, т.е. по 11,5 грн/евро
Re: Туризм
И все-таки....
агент при продаже тура по Украине, согласно агентских договоров действует от имени оператора и под его контролем!!!!! такова суть агентского договора!!!!
Как облагать НДС .....???????
ВСЮ СТОИМОСТЬ???
207.5. Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку), та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги, а для туристичних агентів  вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники.

Согласно последней фразе, то облагаем всю стоимость услуги!!!??????
Re: Туризм
Как по мне, то ст.207 вся очень запутанная. Я бы облагала НДС только маржу. И читаю этот пункт для агента так:
207.5. Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку), та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги, а для туристичних агентів - вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники. (последнюю фразу, пожалуй, я бы трактовала как покупку у субагента.
Re: Туризм
а что на семинарах по этому поводу говорят??? кто-то был????
статья действительно так запутана...и неоднозначна. вот и розяснення с единой бази знань. Этим и будут налоговые пользоваться как я понимаю при проверках:confused smiley


• 2275 Чи розповсюджується порядок оподаткування туристичних послуг, встановлений ст. 207 ПКУ, на туристичних агентів, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора?
• Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Порядок оподаткування туристичних послуг, встановлений ст. 207 Податкового кодексу України, не розповсюджується на туристичних агентів, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора. Порядок оподаткування туристичних послуг, які здійснюються такими туристичними агентами здійснюється в загальновстановленому порядку, а саме дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту у них визначається за правилами першої з подій.
• Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 207.4 ст. 207 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) туристичний агент - особа, яка згідно з умовами цивільно-правового договору, укладеного з туристичним оператором, придбаває туристичний ваучер (путівку) або проводить посередницькі операції з його постачання від імені та/або за дорученням туристичного оператора туристам або іншим туристичним агентам. Згідно із п. 207.5 та п. 207.6 ст. 207 р. V ПКУ базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку), та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги, а для туристичних агентів - вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники. Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання на території України туристичним оператором (агентом) туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки)), призначеної для її споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, а саме різниця між вартістю поставлених ним послуг (туристичного ваучера (путівки)) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором (агентом) внаслідок придбання (створення) таких туристичних послуг. Тобто, порядок оподаткування туристичних послуг, визначений ст. 207 р. V ПКУ, розповсюджується на туристичних агентів, які згідно з умовами цивільно-правових договорів, укладених з туристичними операторами, придбавають туристичні ваучери (путівки). Порядок оподаткування туристичних послуг, які здійснюються туристичними агентами, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора, здійснюється в загальновстановленому порядку, визначеному п. 189.4 ст. 189 р. V ПКУ, а саме дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту таких туристичних агентів визначається за правилами першої з подій, встановленими ст. 187 і ст. 198 ПКУ.
Re: Туризм
• 2275 Чи розповсюджується порядок оподаткування туристичних послуг, встановлений ст. 207 ПКУ, на туристичних агентів, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора?
• Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Порядок оподаткування туристичних послуг, встановлений ст. 207 Податкового кодексу України, не розповсюджується на туристичних агентів, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора. Порядок оподаткування туристичних послуг, які здійснюються такими туристичними агентами здійснюється в загальновстановленому порядку, а саме дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту у них визначається за правилами першої з подій.
• Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 207.4 ст. 207 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) туристичний агент - особа, яка згідно з умовами цивільно-правового договору, укладеного з туристичним оператором, придбаває туристичний ваучер (путівку) або проводить посередницькі операції з його постачання від імені та/або за дорученням туристичного оператора туристам або іншим туристичним агентам. Згідно із п. 207.5 та п. 207.6 ст. 207 р. V ПКУ базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку), та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги, а для туристичних агентів - вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники. Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання на території України туристичним оператором (агентом) туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки)), призначеної для її споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, а саме різниця між вартістю поставлених ним послуг (туристичного ваучера (путівки)) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором (агентом) внаслідок придбання (створення) таких туристичних послуг. Тобто, порядок оподаткування туристичних послуг, визначений ст. 207 р. V ПКУ, розповсюджується на туристичних агентів, які згідно з умовами цивільно-правових договорів, укладених з туристичними операторами, придбавають туристичні ваучери (путівки). Порядок оподаткування туристичних послуг, які здійснюються туристичними агентами, що провадять посередницькі операції з постачання туристичного ваучера (путівки) від імені та/або за дорученням туристичного оператора, здійснюється в загальновстановленому порядку, визначеному п. 189.4 ст. 189 р. V ПКУ, а саме дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту таких туристичних агентів визначається за правилами першої з подій, встановленими ст. 187 і ст. 198 ПКУ.

выделила неудачно
Re: Туризм
Я не поняла вопрос... В любом случае агент облагает НДС и прибылью маржу. Главное-в договоре должно быть прописано то, что агент выполняет услуге по подбору клиентов, а не оказывает туристические услуги покупателю.

А если в договоре с покупателем ВЫ, как турагент оказываете услуги туристу, привлекая исполнителя-туроператора, тогда платите НДС и прибыль,как с купли-продажи.
Re: Туризм
Если турфирма віступает как ТО и услуги на территории Укр., то ПДВ обкладівается маржа, а в доход идет вся сумма (без ПДВ).
Re: Туризм
С НДСом вроде бы, все понятно. Есть статья, есть общие правила (первое событие), а вот как с Прибылью.

Как облагаем туроператорский тур, если деньги поступили:
1. от туриста (заключается договор-поручение) - все поступление как Доход, а оплата на нерезидента как Расход или все таки Доход это маржа без НДС
2. от агента (заключен агентский).

Услуга предоставляется за границей, договор с нерезидентом прямой.

Четких рекомендаций и разъяснений нет, каждый читает Закон как хочет (умеет, удобно и т.д.). Но все таки, может сообща к чему то общему и прийдем.
Re: Туризм
Quote
Светла
а что на семинарах по этому поводу говорят??? кто-то был????

говорят что если действуете по ст.207, договора типа "купли продажи" если так можно сказать, то тогда НДС с маржи, а если у вас агентский договор, то по общему правилу для посредников - НДС со всей суммы
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 4 з 20    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00057200000000002