Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Выплата дивидендов учредителю

Відправлено користувачем Tanyshka_Buh_D 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 13 з 15    Сторінки: ПершаПопередні56789101112131415Наступна
В Статуті в розділі "Розподіл прибутку" вказано, що "чистий прибуток товариства, після розрахунків з
бюджетом, залишається у повному розпорядженні Товариства і належить його Засновникам".

Чи достатньо цього формулювання для складання Протоколу засновників та виплати дивідендів?
Quote
RAT
Quote
Р.В.
налог удерживается и перечисляется в бюджет в день выплаты, а не в день начисления
в день начисления
закон 1588

Для меня этот момент в законе 1588 оказался новостью...
Протоколы учредителей, на основании которых делалась выплата дивидендов и номер-дата которых указаны в назначении платежа,
оформлены на день-два раньше, чем выплата.

Как бы теперь выкрутиться ? Протоколы на дату выплаты переоформить можно, но в банк.выписке указана старая дата.
Следует ли дату протокола считать датой начисления ?
Можно ли на основании протокола оформить приказ датой выплаты и по нему делать начисление ?

Подскажите, пожалуйста, кто может...
не можно, а нужно на основании протокола заседания учредителей сделать приказ для бух-ра о действиях по дивидендам. и потом, начисление это не выплата. если бы вы им не выплатили дивиденды, то должны были бы в течение 30 дней тот НДФЛ перечислить. а так у все в порядке


Спасибо большое за ответ !
Quote
RAT
Quote
Р.В.
налог удерживается и перечисляется в бюджет в день выплаты, а не в день начисления
в день начисления
закон 1588
Із закону 1588:
170.5.4. Доходи, зазначені в цьому пункті, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу".
Тобто фразу "остаточно оподатковується" потрібно розуміти як сплачується до бюджету? Може мається на увазі нараховується податок?
Налоги по дивидендам начисленным,но не выплаченным, перечисляются в сроки для месячного периода.
Вот есть ответ в единой базе от 29.10.14 :
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого у вигляді дивідендів?

Відповідь:

Відповідно до пп. 170.5.1 п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у пп. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, є емітент корпоративних прав або за його дорученням - інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, що сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб'єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з пп. 153.3.7 п. 153.3 ст. 153 ПКУ, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням (пп. 170.5.3 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Доходи, зазначені в п. 170.5 ст. 170 ПКУ, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною у п. 167.2 ст. 167 ПКУ (пп. 170.5.4 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).

 
Всех с новым годом !!!
Может такой вопрос уже был / тогда, "звиняйте"/, вроде просмотрела всю ветку, но своей "ситуевины" не нашла.
Ситуация такая: дивиденды вообще никогда не начислялись, фирмочка ООО существует давно, то общесистемники, то единщики, по декам показывали маленькую прибыль. В 2014 ситуация изменилась и учредитель (он-же директор) хочет получить дивиденды. Просмотр форумов по данной теме завел меня в тупик - что теперь делать?
Вопросы такие:
1. Что грозит за неначисление дивидендов в предидущих периодах ?
2. По какой ставке облагать налогом 5% или15% ?
P.S. Заранее прошу прощения за вопросы, но выплатить надо в январе 2015 г., т.е. сейчас, тема для меня абсолютно новая, я веду "неприбыльных", и соответственно о дивидендах только слышала.
Прошу Форумчан помочь, и заранее всем спасибо.
Добрый день! Подскажите, пожалуйста. Раньше всегда начисляла дивиденды и в тот же день выплачивала. Теперь в свете нового НК ситуация изменилась. Хочу начислить все, что есть на 44 счете 31 декабря и оплатить 5%НДФЛ до конца января, а сами дивиденды - в течении 1 кв. 2015г. Такой вопрос - в 1ДФ показываю начисление за 4 кв. или нет?
да, показать начисление надо в 4-м квартале. только есть вопрос, или банк пропустит потом выплату дивидендов без уплаты одновременно налога. может, надо будет пообщаться с операционисткой...
начисление в 4 квартале.
Иначе к 20% НДФЛ могут добавится и 1,5% ВС

В платежке напишите четко- период за который начислили дивиденды и "выплата не здійснювалась"


П.С.
чуть выше был вопрос - начисление дивидентов по данным бух учета т.е смотрим сч. 44, а не по данным налоговых деклараций

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Так дивиденды по физ.лицам от плательщика налога на прибыль остались по ставке 5%?
нет, 20

«167.5. Ставки податку до пасивних доходів встановлюються у відсотках бази оподаткування у таких розмірах:
167.5.1. 20 відсотків – для пасивних доходів (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту).
167.5.2. 5 відсотків – для доходів у вигляді дивідендів по акціям та корпоративним правам, виплачених резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (окрім доходів у вигляді дивідендів по акціям, інвестиційним сертифікатам, які виплачуються інститутами спільного інвестування).
167.5.3. У цьому розділі термін “пасивні доходи” означає такі доходи:
проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;
проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;
інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);
процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;
плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;
.....роялті;
дивіденди»;

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
отредактировать нельзя, хотела написать 5, а опять опечатка
smiling smiley нет, 5..
П.С. ответ писала для единщиков. Их несправедливо наделили

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
ой, а как же?

167.5.2. 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
в 2015 году:

для плательщиков налога на прибыль - из дивидендов 5% + ВС

для единщиков из дивидендов 20% + ВС

на дивиденды начислений нет, и на том спасибо
Точно, теперь же все, что НДФЛ, то и ВС облагается. Спасибо RAT!
Quote
Murena
Всех с новым годом !!!
Может такой вопрос уже был / тогда, "звиняйте"/, вроде просмотрела всю ветку, но своей "ситуевины" не нашла.
Ситуация такая: дивиденды вообще никогда не начислялись, фирмочка ООО существует давно, то общесистемники, то единщики, по декам показывали маленькую прибыль. В 2014 ситуация изменилась и учредитель (он-же директор) хочет получить дивиденды. Просмотр форумов по данной теме завел меня в тупик - что теперь делать?
Вопросы такие:
1. Что грозит за неначисление дивидендов в предидущих периодах ?
2. По какой ставке облагать налогом 5% или15% ?
P.S. Заранее прошу прощения за вопросы, но выплатить надо в январе 2015 г., т.е. сейчас, тема для меня абсолютно новая, я веду "неприбыльных", и соответственно о дивидендах только слышала.
Прошу Форумчан помочь, и заранее всем спасибо.
1. как по мне то ничего не грозит. Дивиденты выплачиваются на основании решения учредителей. Не было решения - не было основания для выплат
2. выше написали 5%НДФЛ+1,5%ВЗ
Я правильно поняла, что дивиденды, начисленные и выплаченные в 2014 году и ранее, не облагались ВЗ? А те, что будут начисляться в 2015 будут ВЗ облагаться?
Пр-е на ЕН выплачивает дды за 2014 год учредителю-физику, удерживать 20% и 1,5%?
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, если предприятие не будет выплачивать дивиденды учредителю, на каком сч. они будут висеть, на 441 - Нераспределенная прибыль ??
Спасибо!
выплачивать или начислять?
Если не будете начислять, т.е прибыль не распределяете, то она и останется на 441
Если же распределили прибыль путем начисления дивидендов, но выплачиваете их, то будут на 671 счете
Quote
Tatyana_TAD
выплачивать или начислять?
Если не будете начислять, т.е прибыль не распределяете, то она и останется на 441
Если же распределили прибыль путем начисления дивидендов, но выплачиваете их, то будут на 671 счете


Спасибо!
Мы даже не начисляем их, это же допустимо?
Quote
Yana_E
Quote
Tatyana_TAD
выплачивать или начислять?
Если не будете начислять, т.е прибыль не распределяете, то она и останется на 441
Если же распределили прибыль путем начисления дивидендов, но выплачиваете их, то будут на 671 счете


Спасибо!
Мы даже не начисляем их, это же допустимо?
когда-то мой бывший учред считал, что неначисление дивидендов это плохо, будут придирки с налоговой smiling smiley ну типо конечной целью деятельности любого предприятия является увеличение состояния собстенников, доход. который должен быть. но для ООО таких обяазаловок нет.
Спасибо!
Еще вопросик, подскажите, пожалуйста, первый раз получается убыточная дека по прибыли. Чем это может грозить (повышенное внимание со стороны налоговой, проверки и т.д.) ? Заранее спасибо!
Извините, ошиблась, не в ту тему))
подскажите,пжл, если выплатили дивиденты, то в балансе нет теперь нет прибыли, а в форме 2 есть. Это правильно? и как при сдачи отчетности? вопросы будут?
у меня статистика просит писать сумму дивидендов, чтобы у них сходилось.
доброго дня! Якщо п-во створено в березні 2014 року, то за який період вже можна нараховувати і виплачувати дивіденди?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 13 з 15    Сторінки: ПершаПопередні56789101112131415Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000583