Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Резерв відпусток у 2015

Відправлено користувачем Kylinichenko 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 15    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
читать внимательно весь ПСБО 25
ПСБО 25
2. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються (крім
підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову
звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності):
1) для складання Фінансового звіту суб’єкта малого
підприємництва:
суб'єктами малого підприємництва – юридичними особами, які
визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, які
складають Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого
підприємництва);
представництвами іноземних суб’єктів господарської
діяльності.
2) для складання Спрощеного фінансового звіту суб’єкта малого
підприємництва:
суб'єктами малого підприємництва – юридичними особами, які
ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно
до податкового законодавства;
суб'єктами малого підприємництва – юридичними особами, що
відповідають критеріям мікропідприємництва.
{ Пункт 2 розділу I в редакції Наказу Міністерства фінансів N 573
( z0789-15 ) від 18.06.2015 }

8. Суб'єкти малого підприємництва, зазначені у підпункті 2
пункту 2 цього розділу, можуть:
обліковувати необоротні активи тільки за первісною вартістю
без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої
вартості;
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;
поточну дебіторську заборгованість включати до підсумку
балансу за її фактичною сумою.

{ Абзац п'ятий пункту 8 розділу I виключено на підставі
Наказу Міністерства фінансів N 573 ( z0789-15 ) від 18.06.2015 }

{ Пункт 8 розділу I в редакції Наказу Міністерства фінансів N 627
( z1242-13 ) від 27.06.2013; із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства фінансів N 573 ( z0789-15 ) від 18.06.2015 }
Quote
Котег :-)
читать внимательно весь ПСБО 25
ну не хо! там нет ничего про резерв отпусков smiling smiley я поиском прошлась smiling smiley
вот вредный какой smiling smiley
ну просим-просим smiling smiley, нам так нужна твоя помощь winking smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


==
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;
==
ну вот а в ПСБУ 11 - все должны .... где правда, брат?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Ирина Касьян получает большую фкусную конфету! smiling smiley
Quote
Котег :-)
Ирина Касьян получает большую фкусную конфету! smiling smiley
а как же ПСБУ 11? в игнор? smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
для малого предприятия основной ПСБО 25, если там чего - то не указано или ссылки на др ПСБО, то все ищем в других ПСБО.
ну не знааааююю... ПСБУ 25 - установлює зміст і форму
Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва в складі Балансу
(форма N 1-м) і Звіту про фінансові результати (форма N 2-м) та
порядок заповнення його статей, а також зміст і форму Спрощеного
фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва в складі Балансу
(форма N 1-мс) і Звіту про фінансові результати (форма N 2-мс) та
порядок заповнення його статей.

но не трактует нормы БУ

меня, в общем, устраивает ,что хоть по микрикам не нужны эти резервы smiling smiley, у меня их есть немного.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля
Quote
Котег :-)
читать внимательно весь ПСБО 25
ну не хо! там нет ничего про резерв отпусков smiling smiley я поиском прошлась smiling smiley
вот вредный какой smiling smiley
ну просим-просим smiling smiley, нам так нужна твоя помощь winking smiley

Просим...просим smiling smiley
тоесть кто подает Спрощеній фин звит, тот может не начислять Резерв отпусков?

а кто подает фин звит суб.малого пидпр.,- должен начислять?
А как быть, если предприятие по всем определениям подпадает под микро, а сдает не спрощеный отчёт, а 1-м и 2-м и только потому, что банк требует (кредит в банке)?
Все смешалось.Я вот размышляю как-если я малое предприятие создам я резерв,не создам а включу в затраты отпускные по факту-что с меня взять,я думаю прокатит.Если я крупное предприятие ,создам резерв гораздо больше чем отгуляют отпускные включу в расходы, неужели при проверке прокатит?Не проще как было,понесла затраты-включила.
я крупное, и для меня проще, намного. Но вот придут налоговики, и скажут- Вы включаете в расходы, нарушая правила бухучета, снимаем с расходов. И все мои отпуска не через резерв исключат, не думаете?
Quote
SofiLenka
А как быть, если предприятие по всем определениям подпадает под микро, а сдает не спрощеный отчёт, а 1-м и 2-м и только потому, что банк требует (кредит в банке)?
А каким боком банк до статистики? Сдайте банку 1-м, а в статистику 1-мс. Я помню, для банка отдельный баланс делала, они просили какие-то строки не показывать.
в той консультации ,которую я давала в начале, написано, что никаким нормативным документом не предусмотрен порядок расчета сумм для начисления резервов. Т.о., при проверке не смогут обосновать правильность или неправильность начисления резерва.
Кроме того, за 2015 год вроде ж как штрафов не должно быть в принципе.
По поводу снять отпускные с расходов - не думаю.
Ну придерутся, так Вы возьмите сумму отпускных и сделайте начисление на эту сумму резерва ....
ИМХО, главное по результатам года смотреть... если есть неотгулянные отпуска, на эту сумму на конец года сформировать резерв...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
. Резерв отпусков относится к текущим обязательствам предприятия, регулируется 11 стандартом в том числе.

11. Поточні зобов'язання включають: …. поточні забезпечення;
13. Забезпечення створюються для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат на: …. виплату відпусток працівникам;
14. Забезпечення створюється при виникненні внаслідок минулих подій зобов'язання, погашення якого ймовірно призведе до зменшення ресурсів, що втілюють в собі економічні вигоди, та його оцінка може бути розрахунково визначена. ……Сума забезпечення на виплату відпусток визначається щомісяця як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотка, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці з урахуванням відповідної суми відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
18. Залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу та, у разі потреби, коригується (збільшується або зменшується). У разі відсутності ймовірності вибуття активів для погашення майбутніх зобов'язань сума такого забезпечення підлягає сторнуванню.

И 26 стандартом конкретно

5. Поточні виплати працівникам включають: заробітну плату за окладами та тарифами, інші нарахування з оплати праці; виплати за невідпрацьований час (щорічні відпустки та інший оплачуваний невідпрацьований час); премії та інші заохочувальні виплати, що підлягають сплаті протягом дванадцяти місяців по закінченні періоду, у якому працівники виконують відповідну роботу, тощо.
7. Виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню, визнаються зобов'язанням через створення забезпечення у звітному періоді.


а вообще. вот нормальная статья [zpl.com.ua]


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
а, Оля, уже ее дала


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Доброго вечора!
Підкажіть, як правильно? на підприємстві зараз 15 чол., із прийняті протягом 2012-2013 року. ніхто не ходив у відпустки. а при звільненні бухгалтер виплачувала компенсацію (так ніколи не робила тому не знаю, як зараз з резервом відпусток)
як правильно нарахувати резерв на весь період по працівникам, що зараз працюють ?????загальною сумою чи окремо по кожному року? і ще питання як нарахувати : за календарний рік чи відпрацьований???
Quote
rsn01
Доброго вечора!
Підкажіть, як правильно? на підприємстві зараз 15 чол., із прийняті протягом 2012-2013 року. ніхто не ходив у відпустки. а при звільненні бухгалтер виплачувала компенсацію (так ніколи не робила тому не знаю, як зараз з резервом відпусток)
як правильно нарахувати резерв на весь період по працівникам, що зараз працюють ?????загальною сумою чи окремо по кожному року? і ще питання як нарахувати : за календарний рік чи відпрацьований???
нужно определить кол-во неотгулянных дней отпуска по каждому соруднику по состоянию на 01.01.2015. Начислить резерв отпусков на эти дни, как бы вывести остаток на 01.01.15. Затем начислять за 2015 ежемесячно или как Вы там решите. Все суммы отпускных (компенсаций) проводить за счет резерва.... как-то так я себе это вижу.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Добрый день! Помогите пож-та молодому не опытному бухгалтеру.
Наше предприятие никога не формировало резевр отпусков, кроме этого, у многих сотрудников есть неиспользованные дни отпуска за 2012-2014года. Правильно ли я понимаю свои действия на сегодня по данному вопросу, если затраты отпусков, которые я буду нести в будущем (за отработанные дни 2015г.) я хочу включить в расходы 2015г.:
1. Провожу инвентаризацию неиспользованных дней отпуска по состоянию на 31.12.2015г., при этом, выделяя отдельно кол-во дней неиспользованного отпуска по каждому работнику до 2015г. и отдельно кол-во дней неиспол. отпуска за 2015г.
2. Формирую резерв отпусков на дату 31.12.2015г. исходя из данных инвентаризации, при этом вывожу отдельно сумму резерва отпусков за неиспользованные дни до 2015г и за 2015г., сумму отпускных+ ЕСВ ФОТ за дни 2015г. я отражаю проводкой Дт 92 Кт 471 и данную сумму я имею право включить в состав расходов 2015г. Сумму отпускных за несипол. дни до 2015г. я отражаю на Дт 441 Кт 471.(и не имею права включать в расходы 2015г)
3. На 01.01.2016г у меня будет сальдо по Кт 471 – сформированный резерв отпусков за неиспол.дни до 2015г, сумму которого я не включала в расходы 2015г., + резерв отпусков за 2015г., сумму которого включала в расходы 2015г. Помимо этого, с января 2016г я начинаю начислять резерв отпусков за январь 2016 (в феврале за февраль и т.д.) (Дт 92 Кт 471)
4. При уходе сотрудника в отпуск я начисляю отпускные Дт 471 Кт 661/651
5. На конец 2016года опять же провожу инвентаризацию неиспол.дней отпуска
Согласно п8 ПСБУ 25

Суб'єкти малого підприємництва можуть:
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;


Т,О, лично нам не нужно создавать резерв отпусков. Думаю у многих вопрос будит снят тоже.
Quote
liza55555
Согласно п8 ПСБУ 25

Суб'єкти малого підприємництва можуть:
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;


Т,О, лично нам не нужно создавать резерв отпусков. Думаю у многих вопрос будит снят тоже.

не субьекты малого пред-ва. Помогите пож-та, кто знает?
Quote
liza55555
Согласно п8 ПСБУ 25

Суб'єкти малого підприємництва можуть:
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;


Т,О, лично нам не нужно создавать резерв отпусков. Думаю у многих вопрос будит снят тоже.

что-то я вообще запуталась...1-м и 2-м что могут не начислять резерв????
везде читаю, что Суб'єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного плану рахунків можуть
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;

это 1-мс и 2-мс....но так я понимаю,что кто подаёт 1-м и 2-м всетаки должны начислить резерв.если я не правильно понимаю исправьте....
Quote
Kylinichenko
везде читаю, что Суб'єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного плану рахунків можуть
не створювати забезпечення наступних витрат і платежів
(на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних
зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх
фактичного понесення;

это 1-мс и 2-мс....но так я понимаю,что кто подаёт 1-м и 2-м всетаки должны начислить резерв.если я не правильно понимаю исправьте....
да, я тоже так поняла
Quote
Ляля - Оля
поквартально можно, я думаю
[zpl.com.ua]
Читаю дважды ,и как-то не складывается эта арифметика в моей голове, особенно эта фраза Резерв відпусток визначається щомісяця як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотка, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці Нужно опять в школу
Quote
Альонка
Quote
Kylinichenko
А с проводками подскажите плиз, а то я вообще запуталась...

с проводками проще))- начислили резерв 471 661 (651), списали с резерва отпускные 661 (651) 471, все что не уложились в резерв- напрямую 92 (93) 661.
при инвентаризации резерва все неизрасходованное списываете в доход 471 719 (есть мнение про сторно 471 661 (651), все что не хватает, доначисляете 471 661 (651)
тут рекомендуют так :суми створених забезпечень (резервів) відпусток визнають витратами (п. 13 П(С)БО 11) і відображають кореспонденцією Дт 23, 91–94 Кт 471. Нарахування резерву документально оформляють бухгалтерською довідкою, у якій наводять необхідні розрахунки.
Сформований резерв списують на оплату відпусток, компенсацій за невикористану відпустку (Дт 471 Кт 661) і, як ми вже з’ясували, на сплату ЄСВ, нарахованого на суми таких відпускних і компенсацій (Дт 471 Кт 651).
Якщо резерву не вистачає на покриття всіх витрат, суму перевищення відносять прямо на витрати — Дт 23, 91–94 Кт 661, 651.



Редаговано разів: 1. Востаннє 28/01/2016 14:39 користувачем МарГГо.
Quote
sim
Quote
Ляля - Оля
поквартально можно, я думаю
[zpl.com.ua]
Читаю дважды ,и как-то не складывается эта арифметика в моей голове, особенно эта фраза Резерв відпусток визначається щомісяця як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотка, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці Нужно опять в школу
ну так че, сначала опледеляете плановый процент на отпуска: плановую сумму отпускных делите на плановый ФОТ.
потом каждый месяц ФОТ умножаете на этот %. И начисляете резерв.

а плановую сумму отпускных определите из планового ФОТ расчетным путем, ну вот как отпускные считаете: годовой ФОТ /354*24

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля

потом каждый месяц ФОТ умножаете на этот %. И начисляете резерв.
С коэфициентом по примеру разобралась.А по месяцам, получается, чтобы начислить резерв на январь, ФОТ декабря брать? Или брать плановый ФОТ на январь? И начислять 31 числом на след месяц ? Или 1 числа ? (Звучал вопрос,нигде ответа не нашла.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 15    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042700000000001